пятница, 17 февраля 2017 г.

УРОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, 4 клас



Тема: Складання тексту-опису за аналогією.
Мета: закріпити вміння учнів самостійно складати казки, збагатити словниковий запас дітей; розвивати уяву, фантазію; виховувати любов до тварин, бережливе ставлення до природи.
Обладнання: ілюстрації про білочку, роздаткові картки з віршами, загадками, оповідання про білочку, малюнки дітей.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
 Вже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
А урок наш незвичайний –
І цікавий і повчальний.

УРОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, 4 клас

УРОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, 4 клас

Тема: Спостереження за функціональною роллю числівників у мовленні. Складання усного опису ластівки за малюнком.
Мета: вчити учнів застосовувати знання про числівники на практиці і вживати у власному мовленні. Удосконалювати вміння правильно вимовляти числівники і грамотно записувати на письмі. Розвивати  творче мислення та мовлення учнів. Виховувати в учнів бажання запобігати негативним наслідкам діяльності інших людей у природі; вчити дотримуватись правил поведінки спілкування з природою.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи, ілюстративний матеріал про птахів, диких тварин.
Тип уроку: урок закріплення знань, умінь та навичок.

ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина.
Сідайте всі рівненько,
Приготуйтеся гарненько.
Дарма часу не гайте,
Працювати починайте.

Тема: «Поетичні перлини». В.Скомаровський. «Лісова колиска». Д.Павличко «Небеса прозорі»

   Літературне читання, 2 клас
Тема: «Поетичні перлини». В.Скомаровський.  «Лісова колиска».       
   Д.Павличко «Небеса прозорі»
Мета: вчити учнів правильно, виразно читати поетичні твори, розширювати уявлення про красу природи восени; збагачувати словниковий запас; поглиблювати знання дітей про рослини і тварин, занесених до Червоної книги; виховувати любов до природи і бережливе ставлення до неї.
Обладнання: сюжетні ілюстрації, зображення тварин, рослин.
                                              Хід уроку
І. Організаційний момент
Сядьте, діти, всі гарненько,
Руки покладіть рівненько.
Один одному всміхніться,
Веселіше подивіться.
Учні хором:
У нас друзів є багато,
Всі працюємо завзято.

Літературне читання, 2 клас


Тема:  «Дивись так, щоб побачити; слухай так, щоб почути».
              В.Сухомлинський. Я хочу сказати своє слово.
Мета:    вчити учнів розуміти текст, виділяти головне. Аналізувати, спонукати 
              дітей  до словесної творчості; розвивати уміння помічати та 
              простежувати причинно-наслідкові зв’язки; виховувати любов,    
              бережливе ставлення до природи та екологічну культуру школярів.    
Обладнання: портрет В.О.Сухомлинського, картки для розширення поля 
              читання, мікрофон.
                                                  
                                     Хід уроку
І. Організаційний момент
    Вже дзвінок нам дав сигнал-
    Працювати час настав,
    Тож і ви часу не гайте,
    Працювати починайте.

Виховний захід «Рідна природа, бережи її"



Мета. Сприяти усвідомленню учнями потреби захисту зелених насаджень, тварин. Переконати дітей в тому, що екологічний стан навколишнього середовища залежить від кожного громадянина. Виховувати любов до природи, рідного краю.
Обладнання: плакати екологічного змісту, ілюстрації із зображенням природних краєвидів, дитячі малюнки про охорону природи.
Хід заходу
І. Організаційна частина.
Ведучий.   До класу усіх скликаємо,
Виховний захід починаємо.
Все, що тут відбувається,
Кожного з нас стосується.

Виховний захід "Бережи природу"



Мета. Сприяти усвідомленню учнями потреби захисту зелених насаджень, тварин. Переконати дітей в тому, що екологічний стан навколишнього середовища залежить від кожного громадянина. Виховувати любов до природи, рідного краю.
Обладнання: плакати екологічного змісту, ілюстрації із зображенням природних краєвидів, дитячі малюнки про охорону природи.
Хід заходу
І. Організаційна частина.
Ведучий.   До класу усіх скликаємо,
Виховний захід починаємо.
Все, що тут відбувається,
Кожного з нас стосується.

Виховний захід "Природа і ми"

Природа і ми
Мета: познайомити учнів із чарівним світом зимової природи; навчити розгадувати ребуси; розширити знання дітей про живу природу; розвивати пам'ять, мислення, уяву; прищеплювати любов до природи.
Обладнання: таблиці, ребуси, репродукції картин про зиму.

До вас, мої рідні, звертаюся я –
Найменший у нашій сім'ї:
Стоїть на узліссі ялинка моя –
Не зрубайте її!
На озері плаває пташка моя –
Не убийте її!
Ясніє на небі зірка моя –
Не згасіте її!
Світ-казку будує мрія моя –
Не спиняйте її!